چگونه درک شفاهی خود را به زبان انگلیسی بهبود بخشید

برای خوب صحبت کردن یک زبان ، باید آن را نیز درک کنید.

از این گذشته ، این واقعیت دارد ، چه فایده دارد که اگر نفهمید چه چیزی به شما گفته می شود ، ظرافت های افعال اصطلاحات یا گذشته کامل را بیاموزید؟

بیایید ببینیم چگونه درک شفاهی خود را به زبان انگلیسی بهبود بخشید. در این مقاله ، مشکلات را برای جلوگیری از چگونگی پیشرفت بتن و همچنین منابع مختلفی که می توانید از آنها به دست آورید ، به شما نشان خواهم داد.

در این روش شما به خوبی قادر خواهید بود گوش خود را به زبان انگلیسی کار کنید.

نحوه یادگیری زبان انگلیسی از طریق تلویزیون

چرا کار ضروری است

گوش دادن به انگلیسی

من فکر می کنم همه ما حداقل یکبار در شرایط زیر قرار گرفتیم:

anglophone از شما سؤالی می پرسد و شما آن را نمی فهمید. شما می خواهید که تکرار کنید ، با این فکر که دفعه بعدی درست خواهد بود. از دست رفته. شما شروع به استرس می کنید ، سپس یک جواب مبهم به اندازه کافی رها کنید تا پذیرفته شود. همکار شما به شما نگاه می کند ، غافلگیر شده و سپس موضوع را تغییر می دهد.

به طور مطلق ، مهم نیست ، برای همه ما اتفاق می افتد. دنیای انگلیسی گسترده است و لهجه های بسیاری وجود دارد که من خودم را کنترل نمی کنم.

با این حال ، گوش دادن یکی از ستونهای یادگیری زبان انگلیسی است.

اگر می خواهید در یک پایه محکم ترک کنید ، هرچه سریعتر آن را مالش دهید. مشکل این است که خیلی ساده نیست و بسیاری از مشکلات در انتظار شما هستند.

موانع درک شنیداری

آوایی انگلیسی پیچیده است

این احتمالاً شما را فرار نخواهد کرد: انگلیسی همانطور که نوشته شده تلفظ نمی کند . آوایی این زبان یک سردرد واقعی است ، بنابراین گوش دادن زیاد به آن ضروری است و فقط خواندن آن ضروری نیست. اگر این کار را انجام دهید ، ساده است ، کلمات زیادی را یاد خواهید گرفت که کتبی را تشخیص می دهید ، اما به آنها گفته نمی شود. اعتراف کنید که این یک دردسر است …

اگر احساس ناراحتی می کنید ، من از شما دعوت می کنم که به واج انگلیسی (نگاهی دقیق تر) گوش دهید. من قصد پنهان کردن آن را ندارم ، کمی ضخیم است ، اما حتی دانش اساسی الفبای آوایی بین المللی به شما کمک زیادی می کند. یادگیری ما بیش از حد محور نوشتن است

برای وخیم تر شدن اوضاع ، ما انگلیسی را در درجه اول روی مواد مکتوب ، مانند کتاب یا وب سایت مطالعه می کنیم. نتیجه ، یادگیری نامتعادل است ، که به هیچ وجه به شما در درک بهتر شفاهی کمک نمی کند.

با این وجود ، به لطف فناوریهای جدید ، می توان صدای بسیار بیشتری را به غوطه وری زبان خود تزریق کرد. به عنوان مثال ، می توانید از اپلیکیشن هایی مانند MosaLingua استفاده کنید ، که تلفظ هر کلمه را به شما می دهد یا روشی مانند Assimil که شامل دیالوگ های گفتاری زیادی است.

من بدیهی است که به شما نمی گویم که کتاب های خود را پرتاب کنید ، یا به هر صوتی تغییر دهید. برخی از منابع “ساکت” به خصوص برای تجدید نظر در دستور زبان بسیار با ارزش هستند. فقط یک حباب غوطه وری ایجاد کنید و مطمئن شوید که محتوای صوتی کافی را درج می کنید.

به انگلیسی گوش دهید

گوش دادن ما اغلب سطحی است

در چندین سال یادگیری زبان ، سرانجام انگشت خود را روی نکته ای گذاشتم که بندرت از آن یاد می شد. خیلی اوقات ، بدون توجه به آن ، به انگلیسی به عنوان یک کار پس زمینه گوش می دهیم. مشکل؟ این به ما توهم می بخشد که درک شفاهی ما را بهبود می بخشد ، اما نتیجه کمی دارد.

بگذارید چند مثال برای شما بیان کنم: یک سریال را با خواندن زیرنویس ها تماشا کنید ، در حالی که کار می کنید به رادیو یا آهنگ های موجود در پس زمینه گوش دهید … تمام فعالیت هایی که به خودی خود بد نیستند ، اما هنوز ناکافی هستند. فقط گوش دادن به زبان انگلیسی با گوش پریشان ، پیشرفت شما را به دور از آن نخواهد کرد.

بنابراین در مواجهه با این گوش شنوای منفعل و ناکارآمد ، توصیه می کنم به طور جدی گوش کنید . به عبارت دیگر ، واقعاً به آنچه گوش می دهید متمرکز شوید ، حتی اگر بلندگوها سریع صحبت کنند. احتمالاً بار اول تأثیرگذار خواهد بود ، اما پیشرفت شما به سرعت شما را شگفت زده خواهد کرد.

دستور کار برای گوش دادن به شما

بیایید یادآوری کنیم: برای بهبود درک شفاهی زبان انگلیسی ، به سه چیز نیاز دارید. ابتدا منابع مختلف صوتی علاوه بر منابع نوشتاری. سپس برای لذت بردن از آن ، کاملاً متمرکز شوید. در آخر اینکه باید مرتباً این کار را انجام دهید.

بیایید ببینیم از چه منابع صوتی می توانید استفاده کنید.

بهترین منابع برای گوش دادن به انگلیسی

بگذارید یک چیز را برای شما تعریف کنم : شما یک فرصت بزرگ برای یادگیری زبان انگلیسی دارید. این به سادگی زبانی است که شما با استفاده از سلیقه خود متنوع ترین رسانه را پیدا خواهید کرد. در اینجا چند مثال آورده شده است.

پادکست ها

اینها برنامه های رادیویی از پیش ضبط شده هستند. پادکست ها از این رو منابع بسیار با ارزش هستند ، زیرا می توانید آنها را در هر دستگاه ذخیره کنید و هر زمان که بخواهید به آنها گوش دهید. بسیاری از آنها در موضوعات مختلف وجود دارد ، بنابراین با خود رفتار کنید!

ابتدا یکی را انتخاب کنید که برای زبان آموزان صحبت کند ، با بیت آهسته و واضح و روشن ، و سپس می توانید iTunes یا Soundcloud را برای پادکست ها در مورد موضوعات مورد علاقه خود جستجو کنید.

برای یافتن نمایش مناسب برای شما ، این مقاله را بررسی کنید: بهترین پادکست ها به زبان انگلیسی .

آهنگ ها

یکی دیگر از روشهای بسیار دلپذیر و مؤثر برای غوطه ور شدن به زبان انگلیسی: آهنگ ها. اگر استایل وجود دارد ، فقط به کسانی فکر کنید که اشعار آنها به اندازه کافی واضح است که قابل درک باشند (مانند بیتلز اگر به انگلیسی انگلیسی کار می کنید). به عنوان مثال ، می توانید به آنها گوش دهید تا سعی کنید تا حد ممکن آنها را درک کنید ، سپس به متن ترانه ها نگاهی بیندازید تا همه چیزهایی را که وارد نکرده اید ، مشاهده کنید.

وب سایتی مانند Lyrics Training برای گوش دادن به آهنگ های انگلیسی بسیار خوب کار می کند.

هرچند که این یک احتیاط است: اشعار ترانه ها به ندرت انگلیسی را همانطور که گفته می شود منعکس می کنند. این ساختارهای جمله ای یا گاه خام ، این ساختار جملات واژگان شما را غنی تر می کنند ، اما در مکالمات شما نباید از این موارد استفاده کنید.

انگلیسی را یاد بگیرید آنلاین

رادیو

رادیو روش عالی دیگری برای بهبود گوش دادن به شما است. با این وجود ، به شما توصیه می کنم که پادکست های اول را تمرکز کنید ، در صورت لزوم می توانید مکث کرده و گوش دهید.

با توجه به جنبه “مستقیم” آن ، رادیو نزدیک تر است ، اما رسیدن به یک سطح متوسط ​​با پیشرفته ، گوش دادن به برنامه های مشابه آنگلوفونها ، منبع بسیار خوبی است.

برای گوش دادن به ایستگاه های رادیویی در سراسر جهان ، سایت TuneIn یک مرجع است. کشور ، منطقه و ایستگاه رادیویی مورد علاقه خود را انتخاب کنید و بروید.

فیلم و سریال

اکثر فیلم ها و سریال هایی که ما تماشا می کنیم به طور مستقیم از ایالات متحده آمریکا و بعضی اوقات از انگلستان آمده اند. بنابراین آنها یک استخر غیرقابل توصیف از محتوای صوتی ، و همچنین دسترسی بی نظیر به فرهنگ آنگلوساکسون هستند. مزیت دیگر: سریال (خوب) یک طرف اعتیاد آور است که باعث می شود هر روز بخواهید برگردید تا اطلاعات بیشتری کسب کنید … و به همین دلیل انگلیسی خود را کار کنید.

با این حال ، مراقب باشید که فقط در دام تماشای فیلم ها و سریال ها قرار نگیرید. آنها منبعی برای یادگیری زبان انگلیسی هستند ، اما برای تسلط بر آن زبان کافی نیست . شعارهای سبک “یادگیری سریال تماشای انگلیسی!” در بهترین حالت ناقص و در بدترین دروغ است. پس در این دام نیفتید.

برای یافتن ایده های سری: سری 30 برای تماشای زبان انگلیسی به طور کامل تماشا کنید .

فیلم های دیگر برای یادگیری زبان انگلیسی

علاوه بر فیلم و سریال ، فیلم های زیادی به زبان انگلیسی ، در سراسر اینترنت وجود دارد. من به خصوص پیاده روهای کانال Easy Languages ​​را دوست دارم ، که به شما امکان می دهد صدای بلندگوهای انگلیسی را که به زبان طبیعی صحبت می کنند ، بشنوید. من همچنین از اطلاعات PBS ، با فیلم های بسیار زیرنویس ، در مورد موضوعات داغ ، قدردانی می کنم.

سپس ، پس از رسیدن به سطح درک خوبی ، کافیست YouTube را مرور کرده و در کانالهای مورد علاقه خود مشترک شوید. تنوع موضوعات به گونه ای است که شما فقط باید انتخاب خود را انجام دهید.

زیرنویس: با یا بدون؟

قبل از شروع حرکت ، بیایید سریع به موضوعی بپردازیم که مورد بحث است: آیا باید فیلم ها را با زیرنویس تماشا کنیم یا بدون آن؟ این یک سوال دشوار است زیرا هر دو گزینه علاقه ای دارند. بدیهی است که دوبله فرانسوی را رها کرده و به محض اینکه بتوانید آنها را درک کنید به زیرنویس های انگلیسی تغییر دهید. این در حال حاضر پایه و اساس خوبی خواهد بود.

سپس ، می بینید: زیرنویس ها می توانند به شما در ایجاد ارتباط بین نسخه های شفاهی و نوشتاری یک کلمه کمک کنند ، که برای انگلیسی لوکس نیست. از طرف دیگر ، شما به جای گوش دادن دقیق و کاهش دیالوگ ها به یک صدای پس زمینه ، خطر خواندن آنها را بر عهده دارید. این روش انجام ، همانطور که می توانید تصور کنید ، درک شنیداری شما را بهبود نمی بخشد.

بنابراین به شما توصیه می کنم که ترکیبی از آن دو را انجام دهید ، یعنی در صورت لزوم به طور کامل زیرنویس ها را عوض کنید (به عنوان مثال در فیلم های کوتاه و بسیار واضح) و آنها را به عنوان یک کمک بصری برای فیلم ها نگه دارید. و سریال های پیچیده. اگر به عنوان مثال شخصیت های اصلی لهجه قوی داشته باشند ، هیچ شرمندگی برای فعال کردن زیرنویس ها وجود ندارد.

عبارات اصطلاحی در انگلیسی

درک شفاهی خود را به زبان انگلیسی بهبود دهید: رویکرد صحیح

اکنون همه کارتهای موجود را در اختیار دارید تا روی گوش دادن خود کار کنید. نکته اصلی تمرین به طور منظم ، هر روز در صورت امکان و به طور فعال است.

بنابراین در جلسات بسیار کوچک و شدید به آنچه گوش می دهید و کار می کنید توجه کنید. تمرکز کامل بر روی پادکست پنج دقیقه ای و نه صرف یک ساعت گوش دادن به رادیو با گوش احتیاط ، همیشه جالب خواهد بود.

نکته: اگر می خواهید از آن برای افزایش واژگان خود استفاده کنید ، در حین تمرین گوش دادن یادداشت بردارید. کلمات ، عبارات و سازه هایی را که به خوبی درک نمی کنید بنویسید ، که به شما امکان می دهد بعداً از آنها استفاده کنید.

پیوند بین گوش دادن و لهجه

وقتی به شنیدن انگلیسی روان عادت می کنید ، تلفظ کلمات و عبارات را بهتر می دانید. در نتیجه ، تمرکز شما به همراه گوش دادن بهبود می یابد. بعد از شنیدن چندین کلمه چندین بار به صورت شفاهی ، حتی بدون متوجه شدن خطا در تلفظ های آن نیز کمتر خواهید کرد.

البته ، شما نیاز دارید که به طور موازی بر روی تلفظ خود کار کنید ، اما پیشرفت شما در این زمینه بسیار سریعتر خواهد بود.

کلمه ای با لهجه: انگلیسی یا آمریکایی؟

اکنون ، شما احتمالاً سؤال می کنید که به چه منابعی روی آورید: انگلیسی یا آمریکایی ؟ همه چیز به شما و کشور انگلیسی زبان که بیشترین علاقه شما را دارد بستگی خواهد داشت: انگلستان ، ایالات متحده ، بلکه کانادا ، ایرلند ، استرالیا … انتخاب مطابق با پروژه های خود شماست!

به طور کلی ، من همیشه توصیه می کنم روی لهجه برای تلفظ تمرکز کنید. به عنوان مثال ، هدف قرار دادن یک لهجه آمریکایی بیشتر از این است که آمیزه ای از انگلیسی و آمریکایی باشد.

برای درک شفاهی ، انعطاف پذیرتر است: می توانید به راحتی منابع کشورهای مختلف را با هم مخلوط کنید تا به غنای لهجه های انگلیسی زبان انگلیسی عادت کنید.

کار طولانی مدت که پرداخت می کند

امیدوارم شما را از اهمیت حیاتی درک شنیداری قانع کرده ام. بیش از حد غفلت است ، در حالی که یکی از اصول یادگیری یک زبان است ، دقیقاً مانند دستور زبان یا تلفظ.

بنابراین منابعی را انتخاب کنید که برای شما جذاب باشد و هر چند وقت یکبار به انگلیسی گوش دهید. با گذشت زمان ، شما بهتر می فهمید که چه چیزی را خواهید شنید ، خواه تماشای فیلم و سریال باشد ، یا صحبت با انگلیسی زبانان بومی.

برای یافتن لیست پخش همه دوره های انگلیسی و کار با درک خود ، اینجا را کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *