نحوه یادگیری زبان انگلیسی

 

احتمالاً جمله “دهکده جهانی” را شنیده اید ، که پدیده فعلی انقباض همه جوامع و فرهنگ های بشری را در یک ، عمدتا از طریق رسانه های الکترونیکی ، و تقریباً دسترسی سریع به آن شرح می دهد. اطلاعاتی که به ما احساس زندگی مشترک در همان فضای مشترک را می دهد ، جایی که زمان و مسافت از اهمیت کمتری برخوردار است. این موضوع علاقه و نیاز رو به رشد برای یادگیری زبانهای خارجی را توضیح می دهد و در شرایط فعلی ، زبان جهانی جهانی: انگلیسی .

 

با وجود این واقعیت که ، تا آنجا که می توانیم به خاطر بسپاریم ، انگلیسی را در مدرسه با کمابیش علاقه آموختیم ، اما به نظر می رسد بسیاری از ما از تأثیرات تسلط بر آن آگاه هستیم. این زبان می تواند بر زندگی ما تأثیر بگذارد.

 

هشت سال پیش ، سال بعد که من لیسانس خود را گذرانده ام ، یاد گرفتم که روان انگلیسی صحبت کنم. از آن زمان تاکنون در سه کشور مختلف زندگی و کار کرده ام ، به بیش از ده کشور سفر کرده ام ، ده ها دوست از سراسر جهان دوست داشته ام ، به سطح خوبی از مکالمه رسیده ام به کره ای و من یاد گرفتم که به زبان ماندارین چینی روان صحبت کند.

 

امروز ، من تصمیم گرفتم با این چند کلمه ، تجربیات و توصیه های خود را با شما در میان بگذارم.

 

انگیزه پیدا کنید

learn.english.1

وقتی 16 ساله بودم ، پدر و مادرم ، دو برادر کوچک من و من دو هفته تعطیلات تابستانی را در وارنا ، بلغارستان گذراندیم. هتل ما در یک تفریحگاه بسیار توریستی در حاشیه دریای سیاه قرار داشت. من هنوز هم این لحظه را به وضوح به یاد می آورم که در لابی هتلی که در آن اقامت داشتیم ، در صحنه ای شرکت کردم که هرگز فراموش نخواهم شد: یک دختر آسیایی در مکالمه کامل به زبان انگلیسی با یکی از کارمندان از هتل در طی چند روز اول پس از ورود به هتل ، من این دختر را که در حال صحبت کردن به فرانسوی بود و آنچه به نظر چینی به نظر می رسید ، قبلاً دیده ام و شنیده ام (که هنوز در آن زمان نمی توانستم زبانهای آسیایی را تشخیص دهم) با او برادر و والدینش او سوئیس با اصالت آسیایی بود ، به زبان مبدأ والدینش و زبان فرانسوی که در بخشی از سوئیس از آنجا آمده ، تسلط داشت. این یک شوک کامل بود. من هم تحسین و حسادت کردم. برای من ، آن روز است که همه چیز آغاز شد. علاقه من به انگلیسی و زبانهای خارجی هرگز متوقف نشده است.

 

انگیزه ماندگار در خواست و خواست شخصی ما یافت می شود. ما به یک دلیل عاطفی نیاز داریم تا میل خود را تغذیه کنیم. صرف ایده درست صحبت کردن به زبان انگلیسی یا صرف فکر این که “می تواند به ما کمک کند” ما را به دور نخواهد کرد. ما باید از روند ، ماجراجویی قدردانی کنیم ، اینگونه می توانیم به نتایج غیر منتظره ای برسیم و زندگی ما برای همیشه تغییر کند.

 

انگلیسی را تلفظ کنید

learn.english.3

بعد از این همه سال سفر ، تجربه و تمرین ، من روش یادگیری زبان های خارجی خودم را توسعه داده ام. برای من ، هیچ چیز بهتر از غوطه وری در کل طبیعی نیست. البته همیشه جابجایی و زندگی در غوطه وری در کشور امکان پذیر نیست. با این وجود ، بازتولید برخی از روشهای طبیعی دستیابی به زبان و سرعت بخشیدن به روند یادگیری کاملاً ممکن است.

 

به نظر من ، اولین کاری که می خواهید (یا خودتان را به انگلیسی بدهید) این است که یاد بگیرید که به طور کامل به تلفظ تسلط داشته باشید. بیشتر فرانکوفون ها تمایل دارند که عادت تلفظ حروف انگلیسی را بر اساس تلفظ سیستم نوشتن زبان فرانسوی تلفظ کنند. با این فکر که تنها صداهای مهم برای تغییر R و H خود را آرزو می کند (و دوباره …). خاموش این یک اشتباه است و بهترین راه برای توسعه لهجه بد است.

 

مرحله تلفظ احتمالاً از همه مهمتر است ، زیرا به شما امکان می دهد:

 

کلمات جدیدی را که می شنوید درک کرده و به سرعت جذب کنید.

وقتی صحبت می کنید بلافاصله توسط زبان مادری انگلیسی درک شود.

سرعت یادگیری خود را سرعت بخشید.

لهجه عالی انگلیسی داشته باشید.

در این مرحله ، صداهایی که شما با صدای بلند یاد می گیرید بسیار مهم است و هر روز تا زمانی که گوش های شما صدا نمی شوند و عضلات دهان شما عادی می شود ، صحیح تلفظ کنید ، تمرین کنید. صرف چند روز یا حتی یک هفته یا دو هفته مطالعه و تمرین صداهای انگلیسی یک سرمایه گذاری عالی برای یادگیری شما است. این امر باعث سرخوردگی و دفع قدرت بسیاری در آینده خواهد شد.

 

پس از کجا شروع کنیم؟

با یادگیری API (الفبای آوایی بین المللی) شروع کنید. API الفبایی است که زبان شناسان برای نشان دادن صداهای هر زبانی مورد استفاده قرار می دهند. به عنوان مثال ، وقتی یک زبان شناس در حال مطالعه یک زبان بومی و ناشناخته است که الفبای آن را ندارد ، او با شناسایی صداهای زبان شروع می کند. قبل از ایجاد یک سیستم نوشتن ، تمام صداهای زبان مورد مطالعه برای اولین بار در API رونویسی می شوند.

 

API عمدتا مبتنی بر الفبای لاتین و یونانی است ، بنابراین یادگیری دشوار نیست. به خصوص که شما مجبور نیستید برای همه زبانهای دنیا ، صرفاً صدای صداهای فرانسوی و انگلیسی ، نمادهای صدا را به خاطر بسپارید تا بتوانید آنها را مقایسه کنید.

 

نمونه ای از جملات انگلیسی و فرانسوی ایالات متحده که در API نوشته شده است:

 

در این اتاق بسیار گرم است. ɪʦ ː ː w w w w w w ̪ ̪….

من یک قهوه دیگر می خورم. ʃ͜͜ pχɒ d̪ ʁɛ bjɐ ɐn͜ o t̚ kʲaf e .

به نمادهایی توجه کنید که به دو زبان فرانسوی و انگلیسی ظاهر می شوند:

 

e → e de v e ry به عنوان é “کافه” تلفظ می شود ، اما کمی طولانی تر است.

o → a از w a rm به عنوان au ” au tre” تلفظ می شود ، اما کمی طولانی تر است.

d̪ → هفتم در یک جمله مانند حرف d به فرانسوی تلفظ می شود.

 

داشتن دانش خوب در مورد اصول API به شما کمک می کند تا لهجه خیلی خوب را به سرعت کسب کنید.

 

جملات را بیاموزید ، نه کلمات.

learn.english.5-2

کودکی که در حال بزرگ شدن است و یادگیری زبان مادری خود را می آموزد ، چیزی را به خاطر نمی آورد. حتی کمتر لیست واژگان. فقط در دبستان است که ما شروع به مطالعه گرامر و زوج ها می کنیم تا یاد بگیریم که به طور صحیح و بدون خطا بنویسیم. کودکان در حال حاضر وقتی که برای اولین بار دستور زبان و ترکیب را به آنها معرفی می کنند ، به زبان خود مسلط هستند.

 

ما بلوک کلمات را با استفاده از کلمات می آموزیم. هرگز از لیست های فردی استفاده نکنید. والدین به سرعت شروع به تلفظ جملات کوتاه و ساده به فرزندان خود می کنند. به روشی واضح و تکراری. ما به کودکی لیستی از کلمات مانند این را ارائه نمی دهیم: سگ ، گربه ، خوک ، مزرعه ، دریا ، اقیانوس ، صحبت کردن ، غذا خوردن و غیره. و ما به آنها نمی گوییم که “سگ” یک اسم است ، که یک فاعل ، یک مفرد یا جمع ضمیر مردانه یا زنانه را می گیرد و سپس یک فعل برای ایجاد یک جمله و بلا می کند. سر را تصور کنید که کودک فقیر انجام دهد. نه ، ما در یک متن ، او را به یک سگ نشان می دهیم ، و در بسیاری از مواقع آن را با صبر و شکیبایی و چندین بار تکرار می کنیم: “یک سگ” ، “به سگ نگاه کنید” ، “سگ چه رنگی است؟” به همان روشی که ما با گفتن قسمت های صورت خود به آن اشاره نمی کنیم: “بینی ، مو ، گوش” و از بچه ها نمی خواهیم که بعد از آن بنشینند تا بنشینند تا حالا یاد بگیریم که “مو” جمع است. و اینکه ما باید یک ضمیر را در مقابل اضافه کنیم و اینکه اکنون می دانیم که باید بگوییم “مو” ، “یک مو” … نه! قسمت هایی از صورتهای کوچک آنها را نشان می دهیم ، به چهره های خودمان اشاره می کنیم و با خوشحالی تکرار می کنیم: “بینی” ، “بینی شما کجاست؟” ، “گوش های شما کجا هستند؟”.

 

جدا کردن همه چیز ، تفکیک ، یادآوری فردی و شبیه به همه چیز پس از آن بسیار پیچیده ، بسیار دشوار و انرژی است. قوانین و ساختار زبان بسیار طبیعی و به راحتی در بلوک های کوچک و به روش تکراری و تدریجی فرا گرفته می شود. بنابراین بهتر است جملات را در متن آنها ، که توسط زبان مادری تلفظ می شود ، بیاموزید.

 

بنابراین ، ما اکنون چه کاری انجام می دهیم؟

 

با انجام یادگیری

learn.english.4

این با جعل است که یک فرد آهنگر می شود.

این در حالی است که شنا شنا را یاد می گیرد.

این آشپزی است که شما یاد می گیرید آشپزی کنید.

این در صحبت کردن است که شخص یاد می گیرد صحبت کند.

 

تسلط از طریق تمرین بدست می آید ، و این نیز در مورد زبان صدق می کند. وقتی در سئول کره جنوبی زندگی می کردم ، کتاب درسی کره ای گرفتم. این دروس ساده شامل دیالوگ ها و ضبط صدا بود. برخی از توضیحات در مورد دستور زبان وجود داشت اما نسبتاً ساده و مختصر بودند. هر روز ، من با کتاب درسی کره ای خود برای نشستن در یک کافه می رفتم. من چندین بار به دیالوگ ها گوش کردم ، درسهایی را که همراه با دیالوگ ها بود ، خواندم و سپس برای تمرین مستقیم گفتگو با کره ای ها رفتم. حتی در ابتدا ، وقتی فقط چند کلمه می توانم بگویم ، فوراً آنها را عملی کردم. بعد از یک سال و نیم ، من با کره ای هایی که یک کلمه فرانسوی یا انگلیسی صحبت نمی کردند ، توانستم به صورت طبیعی با کره ای مکالمه کنم. من توانستم تنها در کره زندگی کنم و مدیریت کنم. همه اینها را بدون استفاده از روش معجزه ، آموخته بودم. همین اتفاق در مورد ماندارین چینی نیز افتاد ، حتی قبل از اینکه من به زندگی در تایوان بپردازم ، می توانستم قبلاً جملاتی را تشکیل دهم و به راحتی در زبان ماندارین مکالمه کنم.

 

هنگامی که انگلیسی یاد می گیرید ، باید جملات کامل ، کلمات را یاد بگیرید. شما باید معنای آنچه را یاد می گیرید ، ترجمه کنید ، در زمینه یادگیری یاد بگیرید ، در صورت امکان در محلی زندگی کنید ، هر روز خود را در معرض زبان انگلیسی قرار دهید.

 

برای مثال ، یادگیری تسلط بر یک جمله این است که مثلاً شنیدن چندین بار آن و تکرار آن در حالی که بدانید در فرانسه به چه معنی است. البته این ممکن است در یک غوطه وری در کل در یک کشور انگلیسی زبان امکان پذیر باشد ، اما هنگامی که شما امکان زندگی در خارج از کشور را ندارید ، بازهم تولید این غوطه وری با استفاده از فناوری: پادکست ها ، فیلم ها امکان پذیر است. ، سری ، کتابچه های یادگیری ، نرم افزار. این وسایل برای گوش دادن و عادت کردن به صداهای زبان مفید هستند ، اما لزوماً به این معنا مؤثر نیستند که ما همیشه آنچه را گفته می شود درک نکنیم و پیشرفت سریع آن دشوار است. بنابراین مهم است که روشی را پیدا کنید که عبارات ، ترجمه و ضبط صدا را توسط بلندگوهای بومی به شما ارائه دهد.

 

نکته مهم ، منظم بودن است. برای اینکه مطمئن شوید آنچه را که یاد می گیرید فراموش نکنید ، باید بتوانید اغلب انگلیسی صحبت کنید ، وقت خود را صرف گوش دادن و تمرین کنید. نکته ای نیست که کل روزهای شنبه یا یکشنبه خود را در معرض خطر قرار دهید و هفته کاری انجام ندهید. بهتر است هر روز بیست دقیقه مطالعه کنید! برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه یادگیری یک زبان به طور طبیعی ، به مقاله ای که درباره آن نوشتم ، نگاهی بیندازید .

 

منابعی برای یادگیری زبان انگلیسی

Glossika ابزاری است که با استفاده از یک الگوریتم مبتنی بر نحو ، تکرار فواصل و عبارات متعدد زندگی روزمره که توسط افراد بومی صحبت می شود ، به شما امکان می دهد بدون نیاز به ترک ، در معرض زبانی باشید که می آموزید. زندگی در خارج از کشور ، از طریق یک ترجمه فرانسوی زمینه ای را به شما می دهد و به شما امکان می دهد هنگام تکرار عباراتی که می شنوید ، به طور فعال یاد بگیرید.

 

می توانید زبان انگلیسی را با لهجه آمریکایی یا انگلیسی انتخاب کنید. با ثبت نام ، به 1000 تمرین رایگان دسترسی دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *